Що чекає Україну після повернення ОРДЛО

Будь-яке повернення окупованих районів східних областей до складу Україну на умовах, відмінних від умов 2013 року, означатиме…

…що Україна перетворилася на Боснію і Герцеговину.

ОРДЛО виконуватимуть функцію Республіки Сербської. І сама наявність такого організму вбиватиме навіть ідею про якусь “незалежність” України.

Скажімо, останніми роками Республіка Сербська постійно порушує Конституцію БіГ, наголошує на верховенстві законодавства РС, погрожує вийти зі складу БіГ та приєднатися до Сербії.

Недавні заяви президента РС Мірослава Додика взагалі прекрасні. За словами Додика, якщо хоч один поліцейський Федерації Боснії і Герцеговини зайде на територію Республіки Сербської, Баня-Лука вважатиме це військовим нападом і реагуватиме відповідно. І хоч ідеться про спроби зупинити нелегальне пересування мігрантів на кордоні Боснії і Герцеговини, для якого уряд держави планує використовувати всі наявні ресурси, позиція одного ентитету може зруйнувати все.

У наших реаліях це можуть бути погрози оновленої Донецької області в бік української поліції, скажімо, або СБУ. Тобто, частина держави не підкоряється загальнодержавним законам.

Це саме те, на що могла б погодитися братня Росія. Але чи потрібні такі родичі нам?..

Напишіть відгук