Ратуша Осло зіграла російське посольство в серіалі «Окуповані»

У норвезькому серіалі “Окуповані” головний осередок росіян в Норвегії розмістився у посольстві, роль якого зіграла одна з архітектурних пам’яток міста – ратуша.

Після проголошення незалежності Норвегії 1905 року столиці треба було надати більше ознак національної державності. Вирішено було серед іншого спорудити й нову ратушу Християнії (так до 1925 року називалася столиця Норвегії).

1918 року оголосили конкурс, навіть визначили переможців. Але економічні проблеми ще довго не давали почати будівництво. Взятися до роботи норвежці змогли тільки 1931 року.

Разом з ратушею повністю реконструйовували прилеглі квартали, щоб з будівлі міської ради і прилеглих споруд було видно прекрасні краєвиди затоки Осло.

Завершити будівництво не дала Друга світова війна, але після звільнення від німецької окупації робота тривала, і 15 травня 1950 року нову столичну ратушу офіційно відкрили.

Зараз там засідає парламент і уряд Осло. А в одному з найуспішніших (і найцікавіших) норвезьких серіалів “Окуповані” ця будівля показана російським посольством, де зосередилися всі важелі управління спецоперацією з захоплення Норвегії.

У серіалі дуже гарно показано методи гібридної війни росіян і цілковиту неспроможність європейців з нею боротися, як, власне, і небажання. Норвегія (не член ЄС) не отримує захисту від міжнародних організацій, а через те, що офіційно Росія ніяких агресивних намірів не проголошувала, то норвежців ще й оголосили агресорами. Знайомо, правда?..

Напишіть відгук