«У наш час такого не було…»

Thousands of little boys and girls raising their innocent hands.
( William Blake, Songs of Innocence).

Зараз дуже часто можна почути, що молоді люди ростуть циніками, не поважають мораль, не вірять у бога тощо.

Але ж, по-перше, у цьому немає нічого поганого, а по-друге – усі, хто живе-існує-дихає навкруги є призвідцями такої ситуації.

Щодо першого: навіть те, що “більшість” у “суспільстві” вважає якісь речі або дії моральними, а інші речі/дії натомість – аморальними, не робить автоматично ці речі й дії ні моральними, ні навпаки. Тим більше, що наша місцева “суспільна мораль” заснована на християнських догмах, які не лише не є авторитетними для дуже значної кількості людей, але й самі по собі не можуть бути взірцем через свою ж таки аморальність – з погляду сучасної моралі, “прийнятої” у нашому ж “моральному суспільстві”. Аморальність біблії та її героїв було вже неодноразово доведено різними авторами, починаючи з Лоренцо Валли, тож повторюватися сенсу немає.

Щодо другого: усі молоді люди, які ростуть і вже виросли циніками й аморальними особистостями, виховані якимось “глибоко моральними” батьками, вивчені якимось школами, училищами й університетами, зазнавали впливу якихось дорослих сформованих людей… То хто ж винен у їхній “аморальності”?

Напишіть відгук